Samowykluczenie: jak i kiedy się wykluczyć?

Czy powiedzieliśmy zakaz? Jaka jest różnica z samowykluczeniem? Poniżej wyjaśniamy wszystkie niuanse. Ponadto, istnieje milion sposobów na otrzymanie zakazu wstępu do kasyn stacjonarnych, które mogą również prowadzić do zakazu wstępu do kasyn online.

Po pierwsze, niniejszy artykuł nie jest próbą zdiagnozowania uzależnienia od hazardu u Ciebie lub kogokolwiek innego. Kompulsywny hazard jest czymś bardzo poważnym i powinien być diagnozowany wyłącznie przez specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.

Jeśli uważasz, że masz problem (lub podejrzewasz, że masz), czytaj dalej. Mamy informacje, które mogą pomóc w podjęciu decyzji w procesie zdrowienia.

A jeśli nie masz problemu z hazardem, również czytaj dalej. Nigdy nie zaszkodzi wiedzieć pewne rzeczy, choćby po to, by móc o nich dyskutować na imprezach i spotkaniach z przyjaciółmi lub rodziną.

Czym są grupy samopomocy?

Nasz pierwszy przystanek na drodze do samooderwania powinien prawdopodobnie rozpocząć się od uświadomienia sobie, że mamy problem, który zakłóca nasze życie osobiste, hazard nie jest już źródłem przyjemności.

  • Istnieje kilka organizacji do wyboru, w zależności od kraju, w którym mieszkasz i preferowanego rodzaju leczenia.
  • Grupy te będą w stanie udzielić ci informacji na temat różnych dostępnych strategii samoizolacji i, ogólnie rzecz biorąc, będą w stanie poprowadzić cię przez kolejne etapy powrotu do zdrowia psychicznego.
  • Nawiasem mówiąc, z wyjątkiem niektórych krajów azjatyckich, gracz musi sam poprosić o umieszczenie na liście samowykluczenia; zainteresowani przyjaciele i rodzina nie mogą (jak powiedziałem, z wyjątkiem kilku krajów azjatyckich, a nawet tam jest to uważane za kontrowersyjne).

Grupy te mogą znacznie różnić się pod względem użyteczności i dostępności.

Niektóre stany mają infolinię dla wolontariuszy, podczas gdy inne mają kompleksowe strategie odzyskiwania wspierane przez wyszkolonych doradców, którzy są gotowi odpowiedzieć na każdą potrzebę, z wyjątkiem, oczywiście, obstawiania cię w następnym turnieju. Na przykład poker.

GambleAware, wzór do naśladowania

GambleAware i jej spółka zależna BeGambleAware mają siedzibę w Wielkiej Brytanii i są finansowane przez różne brytyjskie organizacje charytatywne, które pomagają hazardzistom i ich rodzinom w walce z problemami związanymi z hazardem.

GambleAware sama zleca badania, poprzez granty, dotyczące różnych kwestii i generuje statystyki dotyczące hazardu.

BeGambleAware działa również na ulicach, zapewniając codzienne doradztwo i pomagając hazardzistom w rozwiązywaniu problemów wynikających z ich uzależnienia.

Rzeczywistość list samowykluczenia

Listy samowykluczenia są jedną z najbardziej kontrowersyjnych strategii pomocy uzależnionym od hazardu.

  • ❤️ Listy te, skompilowane według kraju, stanu i, w niektórych przypadkach, kasyna, pozwalają graczowi na dobrowolne zbanowanie, wykluczenie i wykluczenie ze wszystkich gier hazardowych lub określonego zestawu transakcji i zakładów.
  • ❤️ Niektóre kasyna (i niektóre sieci ośrodków kasynowych) prowadzą własne listy samowykluczenia, więc jeśli chcesz być dokładny, możesz zacząć od nich.
  • ❤️ Wystarczy zapytać kogokolwiek w kasynie, czy posiada własną listę osób wykluczonych.
  • ❤️ Możesz także odwiedzić stronę internetową kasyna, ale nasze własne badania wykazały, że tylko kilka z nich wspomina o samowykluczeniu, chociaż wiele z nich zawierało linki i bezpłatne numery do różnych organizacji odpowiedzialnego hazardu.

Nawiasem mówiąc, samowykluczenie jest uważane za kontrowersyjne, ponieważ wielu ekspertów ds. uzależnień uważa, że umieszczenie swojego nazwiska na liście „nie” deleguje odpowiedzialność za własny problem.
Inni twierdzą, że choć może to być prawdą, jest to często jedyne konkretne działanie, jakie hazardzista może podjąć, aby przestać uprawiać hazard.

Chodzi o to, że wiele osób czuje, że straciło kontrolę nad swoim hazardem i uważa listy samowykluczenia za przynajmniej pierwszy krok w kierunku odzyskania kontroli.

Jak dokładnie działa samowykluczenie?

Większość list prowadzonych przez różne jurysdykcje hazardowe jest zróżnicowana.

  • Podanie swojego imienia i nazwiska nie oznacza automatycznego zakazu korzystania ze wszystkich legalnych obiektów hazardowych w danej jurysdykcji.
  • Gracze często mogą zrezygnować z lokalnych miejsc hazardowych (aw niektórych przypadkach z poszczególnych kasyn) lub zakazać wszelkiej działalności hazardowej w fizycznych i cybernetycznych granicach jurysdykcji.

Comments are closed.